Çikolata Balonunda Carte d'Or

7’den 70’e herkesin en çok sevdiği tatlardır çikolata ile dondurma. Bu iki tat bir araya gelince ise karşı konulmaz bir lezzet ortaya çıkar. Siz de ferahlatıcı bir lezzet olan dondurmayı çikolata ile buluşturarak harika tatlılar yapabilirsiniz. Bu tarifimizde sunumuyla şaşırtacak olan çikolatalı kaplar, Carte d’Or dondurma ile eşsiz bir lezzete kavuşacak.

Dondurmalı çikolata kapları hazırlarken kullanacağımız malzemeler;

• 6 adet balon
• 300 gr Bitter Çikolata
• 1 Çorba Kaşığı Margarin
• 6 Top Vişneli Carte d’Or
• 6 Top Kaymaklı Carte d’Or 

Hazırlanışı

Yaratıcılığın sınır tanımadığı alanlardan biri olan mutfakta, farklı tarifler ve değişik sunumlarla yemek yapmayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Balonla hazırlayacağınız çikolatalı kapları yaparken keyifli anlar geçireceğinize eminiz. Yıkayıp temizlediğiniz balonları dondurma kasesi büyüklüğünde şişirin. Ne kadar büyük balon o kadar çok Carte d’Or demek. Tatlınızı hazırlamaya bitter çikolataları doğrayarak başlayın.

Doğradığınız 200 gr bitter çikolatayı cam veya seramik kaseye koyun. Ateşte kaynayan suyun buharının üzerine kasenizi tutarak (benmari usulü) çikolatayı eritin. Çikolata eridikten sonra kalan 100 gr çikolatayıda ekleyerek çikolatınızı soğumaya bırakın. Ardından balonların dış yüzeyini yağlayın. Çikolata eriyip oda sıcaklığına geldiğinde balonları çikolataya bandırın. Balonları tam bir kap yapacak şekilde batırıp tabağa yerleştirin ve donmaya bırakın. 10 dakika buzdolabına koyarak daha hızlı bir şekilde donmasını sağlayabilirsiniz.

Çikolata kaplarını dondurucudan çıkartıp balonları bir makas yardımıyla söndürün. Ardından Carte d’Or dondurmanızı çikolatalı kaplarınızın içine ekleyin. Son olarak mevsim meyveleri ve Carte d’Or çikolata sosu ile süsleyin.

Carte d’Or’la yapabileceğeniz dondurmalı tatlıları ve yüzlerce farklı tatlı tarifini https://www.facebook.com/CartedOrTurkiye adresinde yer alan Facebook sayfamızda ve https://twitter.com/cartedorturkiye adresinde yer alan Twitter hesabımızda bulabilirsiniz.