Carte d’or Tatlı Tarifleri - Sanatsal Vişne ve Şeftali Dokunuşu

Sanatsal Vişne ve Şeftali Dokunuşu

- 4 top Carte d’Or Classic Meyveli Yoğurtlu’dan vişneli dondurma -8 top Carte d’Or Classic Meyveli Yoğurtlu’dan şeftalili dondurma -1 tane büyük şeftali, küp şeklinde kesilmiş -250 gr çilek, küp şeklinde kesilmiş -Çilek sosu -Küçük bezeler -4 tane kırmızı meyve kurabiyesi 100 gr çekirdeksiz vişne püresi 20 gr glikoz şurubu 60 gr çok amaçlı un 60 gr tereyağı 40 gr pudra şekeri 60 gr yumurta akı

Yazdır Arkadaşına gönder
Kapat

ARKADAŞINA GÖNDER

Kimden (e-posta adresi)
Kime (e-posta adresi)
Not:
Güvenlik sorusu
CAPTCHA ImageReload Image

MALZEMELER

Kırmızı meyve kurabiyeleri için: Vişne püresini ve glikoz şurubunu beraber pişirip soğumasını bekleyelim. Tereyağını yumuşatıp soğuttuğumuz püre ile karıştıralım. Karışıma yumurta akımızı, unumuzu ve pudra şekerimizi ekleyip homojen bir hamur kıvamına gelene kadar yoğuralım. Hamurumuzu ince bir şekilde yayıp yağlı bir kâğıt veya fırın matı üzerine yerleştirelim. Önceden 150°C'ye getirdiğimiz fırınımızda 5-7 dakika pişirelim.
---
Meyve yatağını yapmak için yuvarlak bir kurabiye kalıbını servis tabağınızın ortasına yerleştirelim ve taze şeftali ve çilek küpleri ile kalıbı dolduralım. Sonra da kurabiye kalıbını dikkatlice yukarı doğru çekerek alalım.
---
2 top Carte d’Or Yoğurtlu Şeftaliyi ve 1 top Carte d’Or Yoğurtlu Vişneyi meyve yatağının üstüne koyalım.
---
Taze çilek parçacıkları ve bezelerle üstünü süsleyelim. Son olarak da biraz çilek sosu ve bir tane kırmızı meyve kurabiyesi ekleyelim.

HAZIRLANIŞI

1